• Door naar de hoofd inhoud
  • Skip to secondary menu
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Televisie
  • Journalisten
  • Muziek
  • YouTuber
  • Politiek
DeMediaGids.nl

DeMediaGids.nl

Jouw gids door de Mediawereld

  • Home
  • Biografieën
  • Muziek
    • Bizzey
    • Frenna
    • Ilse de Lange
    • Josylvio
    • Lil´ Kleine
    • Miss Montreal / Sanne Hans
    • Snelle
  • Politiek
    • Annabel Nanninga
    • Carola Schouten
    • Hugo de Jonge
    • Mark Rutte
    • Pieter Omtzigt
    • Rob Jetten
    • Thierry Baudet
  • Televisie
    • Charlotte Pieters
    • Frank Lammers
    • Frederieke Hegger
    • Froukje de Both
    • Jamie Trenité
    • Jeroen Pauw
    • Jeroen van Koningsbrugge
    • Marieke Elsinga
    • Maxim Hartman
  • Media
    • Organisaties
      • FOX Sports
    • Platforms
      • YouTube
    • Programma’s
      • Beste Zangers
      • Goedemorgen Nederland
      • Op1
      • The Masked Singer
      • Wie is de Mol?
  • Mediaproductie
    • Camjo
      • Wat is een camjo?
    • MoJo
      • Wat is MoJo?
    • Drones
      • Tips bij het vliegen met een drone
    • Podcast
      • Tips voor het maken van een podcast
      • Wat heb ik nodig om een podcast te maken?
    • Vloggen
      • Bekende vloggers
      • Hoe word ik vlogger?
  • Vergelijk
    • Autoverzekeringen
    • Datingsites
    • Telefoonabonnementen
    • Reisaanbieders
    • Zorgverzekeringen
Je bent hier: Home / Biografie / Alles over Tom Egbers: presentator, documentairemaker en schrijver

Alles over Tom Egbers: presentator, documentairemaker en schrijver

15 maart 2021 Door Redactie

De meeste mensen zullen bij de naam Tom Egbers denken aan Studio Sport. Maar De Almeloër is ook documentairemaker en schrijver van meerdere boeken. Egbers heeft een relatie met actrice Janke Dekker.

Tom Egbers is geboren op 18 oktober 1957 in Almelo in de provincie Overijssel. Hij is zijn carrière begonnen aan de School voor Journalistiek in de studentenstad Utrecht. Na zijn studie, in 1984, begon hij bij de NOS als presentator van Studio Sport. Daarnaast werkte hij ook voor het weekblad Voetbal International waar hij regelmatig interviews voor deed. In de jaren 90 verliet Egbers de Nederlandse Omroep voor Veronica waar hij zelf een programma opzette en presenteerde met de naam Stop de Persen. In dit programma werden verschillende interviews gehouden en was het medianieuws te zien. Stop de Persen was anderhalf jaar lang te zien bij Veronica.

Loopbaan

Bij Veronica heeft Egbers ook nog Nieuwslijn en de Edisons gepresenteerd. Na twee jaar, in 1992, verliet Egbers Veronica om weer terug te keren naar de NOS. Hier presenteerde hij nog twee andere muziek programma’s genaamd North Sea Jazz en Tom & Herrie. Ook presenteerde hij In Mijn Ogen een programma vergelijkbaar met Stop de Persen. Sinds 1994 was Egbers weer te zien bij het voetbal zo presenteerde hij de Champions League uitzendingen en de wedstrijden van het Nederlands elftal. Sinds 2008 is Egbers ook te zien bij Andere Tijden Sport, waar verschillende historische sportonderwerpen aan bod komen.

Documentaires en boeken

Verder heeft Egbers ook twee documentaires over de Brexit gemaakt genaamd Toms Engeland en Toms Ierland. Ook heeft hij verschillende boeken geschreven zoals De Zwarte Meteoor over Steve Monoke, een Zuid-Afrikaanse voetballen. Hier schreef hij later het vervolg Twaalf Gestolen Jaren over. Ook schreef hij een boek over de carrière van de voetballer Alan Caldwell genaamd Rory Storm, hoe de koning van Liverpool werd onttroond door The Beatles. Ook was Egbers te zien in de bioscoop waar hij de hoofdrol speelde in de film Covergirl in 1990.

Privéleven

Sinds 1991 is Tom Egbers getrouwd met de actrice Janke Dekker. Zijn partner is bekend van onder andere Flikken Maastricht, Ik hou van, Korenslag en verschillende musicals. Samen hebben ze twee kinderen, zoon Rik uit 1996 en een dochter Amy uit 1992. Hun dochter is ook al regelmatig te zien in het theater alleen dan als operazangeres. Halverwege 2019 kwam Egbers in het ziekenhuis terecht vanwege een hartinfarct waardoor hij langere tijd niet meer te zien was op de televisie. Gelukkig is hij inmiddels weer te zien doordat zijn gezondheid is verbeterd.

Dit delen:

  • Twitter
  • Facebook

Ook leuk om te lezen!

Categorie: Biografie, Televisie

Primaire Sidebar

Leuk om te lezen!

Gecremeerde kroket

Wat is een gecremeerde kroket?

23 januari 2023 By Redactie

Boeken van John van den Heuvel | De spiegel van het recht, Tijdperk Willem Holleeder en De gevallen Engel

25 januari 2023 By Redactie

Wie zijn er allemaal koning TOTO geweest?

3 januari 2023 By Redactie

CasinoScout.nl: samenwerking tussen Veronica Inside en BetCity levert miljoenen op

29 december 2022 By Redactie

Sarah Janneh | Alle info over deze actrice en WIDM-kandidaat

17 december 2022 By Redactie

Jurre Geluk | Alles over deze veelbesproken presentator, zijn relatie en bijzondere weetjes

17 december 2022 By Redactie

Nabil Aoulad Ayad | Alles over deze opvallende cabaretier en WIDM kandidaat

17 december 2022 By Redactie

Anke de Jong | Alles over de modediva van ELLE, RTL Boulevard en WIDM

17 december 2022 By Redactie

Sander de Kramer | Alles over de journalist, weldoener en WIDM-kandidaat

17 december 2022 By Redactie

Daniël Verlaan | Alles over deze onovertroffen datajournalist van RTL Nieuws

17 december 2022 By Redactie

Footer

Menu

  • Televisie
  • Journalisten
  • Muziek
  • YouTuber
  • Politiek

Recent

  • Guido Weijers | Alles over zijn relaties, carrière en privéleven
  • Boeken van John van den Heuvel | De spiegel van het recht, Tijdperk Willem Holleeder en De gevallen Engel
  • Andy van der Meijde, van wild voetballeven tot slimme zakenman
  • Wat is een gecremeerde kroket?
  • Yvonne Coldeweijer | Het complete verhaal over haar relaties, achtergrond en succes

Search

Copyright © 2023 · Magazine Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in